PLENDERU
Najlepszy hotel w Krakowie

Babski city break w Krakowie na Dzień Kobiet

Zbliżający się Dzień Kobiet to znakomita okazja, by wybrać się gdzieś wspólnie z najbliższymi przyjaciółkami i spędzić ten czas dokładnie tak, jakbyście tego chciały. Co powiecie na babski city break w Krakowie? Stolica Małopolski oferuje bogatą ofertę rozrywek, a coraz cieplejsze temperatury na zewnątrz z pewnością będą sprzyjać zwiedzaniu miasta. Do tego warto wybrać komfortowy pobyt w nowoczesnym obiekcie takim jak Premier Kraków Hotel, do którego wszystkie panie z okazji ich święta serdecznie zapraszamy.

Stary Rynek i Sukiennice

Kraków należy do miast, do których można wracać nieskończoną ilość razy. Bez względu na to czy już byłyście w stolicy Małopolski, czy będziecie pierwszy raz, tu zawsze jest coś ciekawego do zobaczenia i do odkrycia. Oczywiście obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Krakowa jest zwiedzanie Starego Rynku z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Koniecznie zachęcamy do odwiedzenia podziemi Sukiennic. To nowoczesne muzeum w bardzo interesujący sposób przedstawia historię miasta na przestrzeni wieków. Jeśli chcecie poznać historię Krakowa z nieco innej strony, niż jest to przedstawiane w książkach do historii, to podziemia Sukiennic z pewnością Wam to umożliwią.

Zamek Królewski na Wawelu

Kolejnym obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu. Ten wyjątkowy zabytek od lat przyciąga rzesze turystów z całego świata. Oprócz samej budowli, godne odwiedzenia są liczne wystawy towarzyszące. Na zwiedzanie Wawelu spokojnie można zarezerwować sobie cały dzień, a to i tak nie gwarantuje, że będziecie w stanie zobaczyć wszystko.

Żydowska dzielnica Kazimierz

Jeśli jesteście miłośniczkami pięknej architektury, to koniecznie musicie odwiedzić Kazimierz – żydowską dzielnicę miasta, w której znajdują się cztery wspaniałe synagogi. Miejsce to jest również centrum kulturalno-rozrywkowym, gdzie bawią się przede wszyscy mieszkańcy stroniący od atmosfery turystycznego Rynku. Jeśli więc chcecie poznać bardziej codzienną wersję Krakowa, to wizyta na Kazimierzu jest obowiązkowa.

Krakowskie kopce

Ciekawym pomysłem na spędzenie dnia w Krakowie jest wyzwanie polegające na wejściu na wszystkie 5 kopców, które znajdują się w mieście. Najsłynniejszy jest oczywiście Kopiec Kościuszki, ale w stolicy znajdują się też cztery pozostałe: Piłsudskiego, Wandy, Krakusa oraz Jana Pawła II. Wejście na nie jest nie lada atrakcją i świetną formą aktywnego wypoczynku.

Babski wyjazd do Krakowa – noclegi

To tylko kilka propozycji na zwiedzanie miasta podczas babskiego weekendu w Krakowie. Oczywiście stolica Małopolski słynie także z oferty kulturalnej i rozrywkowej oraz klimatycznych restauracji, kawiarni i pubów, do których odwiedzenia również zachęcamy.
Z kolei poszukując komfortowego i spokojnego noclegu na city break z okazji Dnia Kobiet w Krakowie, warto zainteresować się ofertą Premier Kraków Hotel. Oferujemy noclegi w wygodnych i przestronnych pokojach z łazienkami. Rano będzie czekać na Was pyszne śniadanie w formie bogatego bufetu szwedzkiego. Zapewniamy również obiadokolacje. W stylowej Restauracji Impresja serwujemy też dania a’la carte, których warto spróbować. Zapraszamy na relaks przy ulubionym drinku, kawie czy herbacie w hotelowym barze. To świetne miejsce na spędzenie przyjemnego wieczoru z przyjaciółkami.
A dla tych z Was, które uwielbiają wypoczynek skierowany bardziej na ciało, przygotowaliśmy przestronny basen oraz sunę fińską. Wizyta tutaj będzie doskonałym pomysłem na regenerację po całym dniu intensywnego zwiedzania. Kontakt z wodą wspaniale rozluźnia spięte mięśnie, a sesja w saunie korzystnie wpłynie na cały układu ruchu, krążenia i poprawia samopoczucie. Taki wieczorny seans zapewni Wam zdrowy sen, po którym znów, pełne energii będziecie gotowe na krakowskie przygody.
Serdecznie zapraszamy do rezerwacji pokoi na babski city break w Krakowie!

 

« powrót
zwiń »