PLENDERU
Najlepszy hotel w Krakowie

Kraków – kiedy odwiedzić, co zobaczyć, gdzie spać?

Kraków to urokliwe miasto, położone w bajecznej scenerii województwa małopolskiego. Dawna stolica polski pełna jest zabytków, cudownych uliczek, czy klimatycznych kawiarni. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko miejsce zamków i królów, ale również prężnie rozwijająca się metropolia, pełna współczesnej architektury. Mnogość dostępnych atrakcji wśród których każdy znajdzie coś dla siebie wymaga od nas dłuższego pobytu, dlatego pierwszym krokiem który powinniśmy wykonać jest znalezienie noclegu. Gdy już znajdziemy hotel w Krakowie możemy być pewni, że potem będzie z górki.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Stolica Małopolski to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie słynące z pięknej architektury. Jeśli chcemy w pełni odkryć jej urok, powinniśmy udać się na najważniejszy plac w mieście, czyli główny rynek. Rynek został zorganizowany w 1257 roku i posiada niespotykaną w Europie powierzchnie. Centralne miejsce placu zajmują przepiękne Sukiennice, czyli handlowy budynek w którym znajdowały się niegdyś kramy oferujące sukno. Mimo upływu lat wciąż jest to punkt w którym króluje pieniądz. Dziś można tam kupić pamiątki, biżuterie i rękodzieła. Ważnym punktem w trakcie zwiedzania rynku jest wstąpienie do Galerii prezentującej XVIII i XIX polskie malarstwo.

Miejscem obok którego nie można przejść obojętnie jest Kościół Mariacki. Warto wspomnieć, że został on zbudowany na gruzach wcześniejszego kościoła, który powstał przed założeniem miasta. Dowodem na to jest między innymi brak jego symetryczności względem rynku. Dla zwiedzających jedną z największych atrakcji jest odgrywany z najwyższej wieży bazyliki hejnał. Kolejną bez wątpienia stanowi drewniany, pozłacany, gotycki ołtarz wykonany w latach 1477-1489 przez Wita Stwosza.

Istotnym elementem każdej wycieczki do Krakowa jest odwiedzenie Zamku Królewskiego. Powstał on w 1507 r. z inicjatywy Zygmunta Starego i posiada przepiękne apartamenty królewskie. Należy jednak pamiętać, że zwiedzanie ich możliwe jest jedynie w towarzystwie przewodnika. Podczas pobytu w zamku warto zwrócić uwagę na prezentowane eksponaty takie jak obrazy, meble, porcelana i zegary. Miejscem, którego nie sposób przegapić jest Sala Poselska gdzie obradował sejm. Posiada ona przepiękny, zdobiony rzeźbionymi głowami strop dłuta Jana Snycerza oraz Sebastiana Tauerbacha. Gdy zaspokoimy zmysły pięknem Krakowa warto rozejrzeć się za klimatyczną restauracją gdzie będziemy mogli zregenerować siły.

Kraków europejską stolicą piękna

Kraków wymieniany jest jednym tchem wśród takich europejskich miast jak Wiedeń, Amsterdam czy Berlin. Jest to miejsce w którym obcują obok siebie wszystkie estetyczne wartości. Piękne zabytkowe budowle przeplatają się z cudownymi, współczesnymi budynkami. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się nad spędzeniem weekendu podczas którego będziesz mógł korzystać ze wszystkich rodzajów rozrywek to Kraków jest idealnym miejscem dla Ciebie.

« powrót
zwiń »