PLENDERU
Najlepszy hotel w Krakowie

Zorganizuj niezapomniane chrzciny dla dziecka

Narodziny dziecka to najszczęśliwszy moment w życiu każdego człowieka. Źródło miłości i nieograniczonej radości. Warto ten cudowny moment uświetnić w najlepszy możliwy sposób. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia, a doskonałym pretekstem ku temu są chrzciny. Obecnie nie powinno być problemem z wyborem miejsca. Pamiętajmy jednak, że wiele ofert dotyczy zwykłych sal bankietowych, których wystrój pozostawia wiele do życzenia. Które z dostępnych miejsc pomogłoby podnieść range tego wydarzenia? Ciekawym pomysłem mogą być chrzciny w Krakowie.

Terminy, formalności i zwyczaje czyli o czym warto pamiętać organizując chrzciny w Krakowie

Chrzciny to wydarzenie powiązane stricte z prawem kościelnym. Warto o tym pamiętać zastanawiając się nad dogodnym terminem, którego wybór często jest sporym problemem. Wiele parafii posiada własne zwyczaje polegające na przykład na organizowaniu chrzcin jedynie w pierwsze niedziele miesiąca. Koniecznie weźmy to pod uwagę i wszelkie działania planistyczne rozpocznijmy od rozmowy z księdzem tak, aby terminy rezerwacji sali i kościoła się ze sobą pokrywały. Należy pamiętać, że wiążą się z tym również opłaty. Niektóre parafie określają dolną granice płatności, ale często stosują metodę „co łaska”.

Organizując chrzciny w Krakowie pamiętajmy również o dopięciu wszystkich formalności. Przygotowanie odpowiednich dokumentów i dostarczenie ich księdzu to warunki podstawowe do udzielenia dziecku sakramentu. Do kościelnej kancelarii musimy dostarczyć świadectwo ślubu kościelnego, akt urodzenia dziecka oraz informacje na temat przyszłych rodziców chrzestnych. Chrzestnymi mogą zostać osoby, które mają ukończone 16 lat, posiadają sakrament komunii świętej i nie mają nałożonej kary kanonicznej. Formalności należy dopełnić na trzy tygodnie przed uroczystością.

Dla wielu najważniejszą kwestią jest przyjęcie. Tutaj nie powinno być problemu. Organizacja chrzcin w Krakowie pozwoli na skorzystanie z najlepszych ofert, dzięki czemu nie będziemy musieli zawracać sobie głowy gotowaniem, nakrywaniem do stołu czy sprzątaniem. Wiele atutów posiada organizowanie przyjęcia w hotelu, dzięki czemu zagwarantujemy przyjezdnym gościom nocleg. Wygoda tego rozwiązania dotyczy również karmienia, przewijania i ułożenia dziecka do snu.

„Ja Ciebie chrzczę ….”

Przygotowania do chrztu świętego to czas organizowaniu wielu kwestii. Rezerwacja terminów, dopinanie formalności, szukanie odpowiedniego miejsca to wyzwanie z którymi musimy się zmierzyć. Zróbmy wszystko aby większość obowiązków została rozdysponowana tak abyśmy największą uwagę mogli skupić na najważniejszej osobie tego dnia – dziecku.

« powrót
zwiń »