PLENDERU
Najlepszy hotel w Krakowie

Odwiedź Kraków zimą!

Kraków to chyba najpopularniejsze miasto turystyczne w Polsce. Co roku odwiedzają go rzesze turystów z całego świata. Czy jednak byliście tutaj również zimą? Jeśli nie, to może być znakomity pomysł na grudniowy city break lub rodzinną wycieczkę podczas ferii zimowych. O tym, dlaczego warto odwiedzić Kraków zimą, dowiecie się z dzisiejszego artykułu.
Turystyczne atrakcje Krakowa rokrocznie przyciągają mnóstwo turystów, którzy chcą zobaczyć wyjątkowe zabytki znajdujące się na liście UNESCO oraz poczuć artystyczną atmosferę tego miasta. Oczywiście największa liczba osób przyjeżdża tutaj, gdy jest ciepło, jednak, by poznać to miasto dogłębnie, warto odwiedzić je o każdej porze roku, także zimą. Oto najważniejsze argumenty.

Targi Bożonarodzeniowe i konkurs szopek

Jeśli zdecydujecie się na przyjazd do Krakowa w grudniu, koniecznie odwiedźcie Targi Bożonarodzeniowe, podczas których, co roku, odbywa się konkurs szopek. Te najpiękniejsze, które przejdą wcześniejsze eliminacje, wystawiane są na krakowskim Rynku. Projekty prześcigają się w swojej kreatywności, gdyż nagroda jest zaszczytne miejsce na wystawie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
Świąteczną atrakcją Krakowa jest też żywa szopka organizowana przez zakon franciszkanów. Można ją oglądać przy ul. Franciszkańskiej. To z pewnością ciekawa propozycja do zobaczenia zwłaszcza dla małych dzieci.

Rozświetlony Kraków

Zimą Kraków, podobnie jak wiele innych miast Polski, zachwyca iluminacjami. Pięknie przyozdobiony Rynek Główny oraz najważniejsze ulice do niego prowadzące, z pewnością warte są obejrzenia.

Korowód kolędniczy

Co roku w grudniu spod Barbakanu wyrusza również korowód kolędniczy składający się z amatorskich grup wokalnych śpiewających znane i mniej znane kolędy, przechadzając się wokół Rynku Głównego oraz ulicą Floriańską. Ta tradycja świąteczna z pewnością wyróżnia Kraków na tle innych miast, dlatego warto i ją zobaczyć.

Lodowiska

Zimą Kraków oferuje również liczne lodowiska, z których szczególnie polecamy te znajdujące się na błoniach. Jest ono największym lodowiskiem w Polsce. Jeśli więc chcecie rzucić wyzwanie Waszej kondycji, to zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.

Ogród Świateł Królewna Śnieżka

Przyjeżdżając do stolicy Małopolski zimą z dziećmi, obowiązkowym punktem wyjazdu musi być wizyta w wyjątkowym Ogrodzie Świateł znajdującym się w Ogrodzie Doświadczeń przy alei Pokoju 68. Ta niezapomniana instalacja świetlna przeniesie Was w magiczny świat bajek i pozwoli na chwilę oderwać się od codzienności. 

Noclegi w Premier Kraków Hotel

Jak widać, zimowych atrakcji w Krakowie jest całkiem sporo, warto więc tu zawitać, by zobaczyć stolicę Małopolski w dosłownie nieco innym świetle. A jeśli szukacie komfortowego miejsca na nocleg, bez względu na to czy wybieracie się do Krakowa sami, z drugą połową, czy z całą rodziną, to zapraszamy do rezerwacji pobytu w Premier Kraków Hotel. 
Oferujemy noclegi w wygodnych i przestronnych pokojach z łazienkami oraz obsługę gastronomiczną w postaci śniadań i obiadokolacji. Na terenie obiektu znajduje się też komfortowa strefa wellness, w której będziecie mogli się zrelaksować po całym dniu zwiedzania miasta. 
Znajduje się w niej basen, jacuzzi oraz sauna. Szczególnie ta ostatnia rozgrzeje Was po zimowych spacerach, zregeneruje mięśnie i wzmocni odporność.
Zapraszamy również do skosztowania pysznych dań a’la carte w restauracji Impresja. Z kolei w hotelowym barze doświadczeni barmani serwują pyszne kawy, herbaty i alkohole z całego świata. W sezonie jesienno-zimowym szczególnie zapraszamy na wyśmienite i rozgrzewające grzańce.
Jeśli zatem planujecie zimowy weekend w Krakowie lub chcecie przyjechać tu na ferie, zachęcamy do rezerwacji pokojów w Premier Kraków Hotel.

 

« powrót
zwiń »